Výměna slavnostního osvětlení kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty

Před prázdninami jsme vyměnili svítidla, která každý večer zvýrazňují kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty na Novém Městě. Čtyři původní sodíková (ES 400W SON-T) jsme nahradili za LED technologii (tři svítidla NEOS 24 LED a jedno OMNISTAR 144 LED). Po západu slunce je tam zajímavá atmosféra, tak se nezapomeňte zajít podívat. 

V Praze zajišťujeme slavnostní osvětlení na více než 140 památkách a architektonicky významných stavbách. Mezi nimi najdete třeba Klementinum, Staroměstskou radnici, Strahovský klášter, Rudolfinum nebo Karlův most. Osvětlení pražských památek se spouští po západu slunce postupně vždy ve tříminutovém intervalu podle jejich stáří. V potemnělém prostředí nejdříve vyniknou stavby z 10. století a jako poslední se rozsvítí nejmladší pamětihodnosti. Karlův most postavený ve 14. století tak přijde na řadu vždy dvanáct minut po památkách, které se rozsvěcují jako první.

Noční nasvětlení památek nabízí ojedinělý pohled, nenarušuje ho totiž množství jiných prvků, jako jsou například okolní budovy nebo reklamy. V noci tak umíme zajistit, aby dominovala jen ta část Prahy, kterou chceme zdůraznit. O slavnostní nasvícení památek se každý den starají dvě specializované posádky.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies