Včera jsme slavnostně odhalili meteorologický sloupek před Masarykovým nádražím

Včera jsme spolu se zástupci Prahy 1, Czech National Trust a Penta Real Estate slavnostně odhalili zrekonstruovaný meteorologický sloupek před Masarykovým nádražím. Bude měřit teplotu, vlhkost, tlak i přesný čas. Je jedním ze dvou meteorologických sloupků, které se z desítek původních v Praze zachovaly. Ten druhý se nachází na rohu Vítězného náměstí a rekonstrukcí prošel loni.

My jsme původní rozvaděč veřejného osvětlení, který se skrývá uvnitř sloupku, v rámci rekonstrukce nahradili novým, vybaveným dálkovým řízením a diagnostikou. Díky němu umíme napájecí vývody k osvětlení nejen dálkově ovládat a monitorovat, ale například i měřit jejich elektrické veličiny nebo monitorovat otevření a zavření servisních dvířek. Z prostorových důvodů jsme vybírali řešení s co nejkompaktnějším provedením při zachování všech požadovaných funkcionalit.

A jak to vypadalo, se můžete podívat na fotkách.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies