Projekt THMP přinese vznik 3 tisíc stožárů veřejného osvětlení připravených k osázení nabíječkami

Minulý týden se člen představenstva THMP Libor Fiala účastnil online konference Elektromobilita 2020, kde představil společný projekt naší společnosti, jako správce pražského veřejného osvětlení, a společnosti PREdistribuce. Jde o projekt společné obnovy kabelové sítě pražského veřejného osvětlení a kabelů distribuční sítě, jehož smyslem je připravit rychle infrastrukturu pro dobíjení e-mobility v Praze s ohledem na nízké náklady.

Velkou výhodou této synergické spolupráce je jednak více než třetinová  úspora v celkových nákladech, konkrétně až 500 milionů korun, ale i celá řada dalších konsekvencí - například otázka rozkopanosti Prahy. V rámci jedné stavby minimalizujeme dobu, po kterou bude občany nějakým způsobem omezovat.

V rámci projektu jsme již letos v pražských Vinohradech vystavěli 47 nových stožárů veřejného osvětlení, z nich je 13 tvz. EV ready. To znamená, že jsou připravené k osázení nabíjecím zařízením a Pražané si tak budou moct dobíjet elektromobily přímo ze stožárů veřejného osvětlení.

V příštím roce by mělo vzniknout až 350 dalších stožárů VO připravených na osázení nabíječkami. Projektová příprava aktuálně probíhá pro osm nových lokalit. Jde o Lhotku, Veleslavín, Černý most, Háje, Kamýk, Velká Ohrada, Chodovec a Kobylisy. Za celkových 6 let trvání projektu by potom mělo být v hlavním městě 3 až 6 tisíc podobných nabíjecích míst.

Více se můžete dozvědět v záznamu z konference, který najdete ZDE.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies