Stav pražského VO se za uplynulý rok zlepšil

Dneska proběhla konference o ročním působení naší společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s., kterou organizoval Magistrát hlavního města Prahy. Náš předseda představenstva, Tomáš Jílek, hovořil o tom, jak si THMP vedla v provozu a údržbě veřejného osvětlení za poslední rok.

 

Stav pražského veřejného osvětlení se za uplynulý rok zlepšil. Technologie hlavního města Prahy, a.s. má za sebou první úspěšný rok svojí činnosti.

 

Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) zahájila  provoz a údržbu veřejného osvětlení v naší metropoli k 1. 6. 2018. První rok činnosti lze hodnotit úspěšně, o čemž svědčí zejména snížení poruchovosti veřejného osvětlení, které čítá více jak  135 tisíc světelných míst. THMP přistoupila po několikaleté pauze  k preventivní výměně světelných zdrojů, z nichž byla velká část za svojí životností.  Během uplynulého roku společnost  vyřešila tisíce poruch a na konci roku  došlo i k očekávanému zvratu  v poruchovosti. Po několika letech Praha tak získala stabilního  partnera pro zajištění veřejného osvětlení, který je navíc připraven čelit i dalším novým výzvám z hlediska přebírání dalších technologií vlastněných hlavním městem.

 

,, Od zahájení své činnosti jsme k prvnímu květnu vykonali revize na téměř 22 tisících světelných místech VO a více než 250 zapínacích místech. Založili jsme téměř 19 tisíc záznamů   o poruchách a již v závěru roku 2018 došlo i k očekávanému zlomu křivek poruchovosti. Zvýšená kontrola a transparentní fungování přispěly k tomu, že dochází ke zlepšení stavu pražského veřejného osvětlení, což potvrdil i reprezentativní průzkum mínění obyvatel metropole.“ dodává Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

 

V případě hlavní činnosti společnosti, tj. správy, provozu a údržby veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy, se předpokládá, že bude postupně rozšířena i o některé další související služby. Z nových aktivit je připravováno převzetí provozu městského kamerového systému. V delším horizontu je zvažováno převzetí i jiných významných technologií hlavního města Prahy nebo poskytování různých technických služeb v rámci konceptu tzv. „smart city“.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies