Roj včel obalil sloup veřejného osvětlení u Karlova mostu

V neděli odpoledne se usídlil na sloupu veřejného osvětlení včelí roj a to přímo v srdci Prahy v těsné blízkosti turisticky frekventovaného Karlova mostu. Městskou policii na včely upozornili kolemjdoucí a ty pak nakonec byly odstraněny včelařem.

Celá situace byla prověřena hlídkou, a ta pak místo ohraničila páskou proti vstupu veřejnosti a přivolala kolegy hasiče. V tomto případě ale zasahovat nemuseli a tak se domluvili s včelařem.

Zajímavostí je, že se včely objevily u Karlovu mostu právě v době, kdy v České republice probíhá Den otevřených úlů, při kterém se koná řada včelařských akcí pro veřejnost. Dnes v pondělí se totiž slaví Světový den včel (anglicky World Bee Day).

Přírodovědci v posledních letech varují před jejich vymíráním vlivem znečištění životního prostředí, které by mohlo mít v přírodě fatální následky. Včely jsou nezbytným článkem potravního řetězce, protože bez jejich opylování by nedocházelo ke vzniku semen. Další zajímavostí je, že včela medonosná navštěvuje pouze květ určitého druhu rostliny po celou dobu, kdy rostlina kvete a zároveň je věrná místu, protože se při sbírání soustředí na omezenou plochu, která zaujímá maximálně 100 m2.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies