Praha oslaví Mezinárodní den světla v červené

Magistrát hlavního města Prahy se rozhodl připojit ke světovým oslavám  Mezinárodního dne světla. Ve spolupráci s laserovým  centrem ELI Beamlines a společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve své správě mimo veřejného osvětlení i osvětlení pražských památek a objektů, se Petřínská rozhledna večer 16. května  rozzáří červeně.

16. květen byl vyhlášen organizací UNESCO v roce 2017 Mezinárodním dnem světla  „Day of Light“. Jeho cílem je připomenout široké veřejnosti nezastupitelnou úlohu světla, kterou  hraje dnes  v mnoha oblastech. 

Tento den připomíná  výročí  vůbec prvního rozsvícení laseru na světě jeho konstruktérem Američanem Theodorem Maimanem 16. května 1960. V historii laseru, který je dokonalým příkladem toho, jak vědecký objev může celé společnosti přinést revoluční výhody, hráli čeští vědci vždy významnou roli. Po USA a Sovětském svazu jsme byli třetí zemí, která měla vlastní laser už v roce 1962. Při příležitosti Mezinárodního dne světla, který bude oslavou světla a všech jeho možností užití včetně umění a kultury, proběhnou opět zajímavé akce v mnoha zemích po celém světě

,,Celá naše společnost světlem doslova žije. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli alespoň symbolicky také připojit k této akci a slavnostně červeně  nasvítíme Petřínskou rozhlednu. Nové dynamické LED osvětlení ještě toto nasvícení umocní,“ dodává Tomáš Novotný, místopředseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies