Operativní výměna světelných zdrojů

Jednou z běžných terénních činností našich elektromontérů je operativní výměna světelných zdrojů na rychlostní komunikaci. Taková údržba veřejného osvětlení má svá specifika, bez nichž se nelze obejít.

Operativní výměna zdrojů VO se zpravidla provádí na základě hlášení o poruchách přijatých dispečinkem správce osvětlení a plánuje se tak, aby co nejméně omezovala provoz na dotčené komunikaci.

Na základě žádosti a specifikací průběhu opravy (uvedení data a lokality oprav či údržby) vydá magistrát správci osvětlení Dopravně inženýrské rozhodnutí (DIR), na jehož základě může být v uvedeném datu, v čase 23.00 - 5.00 hodin prováděna údržba VO na rychlostní komunikaci – v tuto dobu je provoz na komunikaci mnohem menší než přes den a omezení dopravy vozidly údržby (jezdí zpravidla jeden vůz s plošinou a vůz se signalizačním přívěsem -  „šipkou“) tak nezatěžuje běžný provoz vozidel.

Příkladem operativní výměny světelných zdrojů byla ta, která se uskutečnila v noci ze 14. na 15. února 2019, v ulici 5. května, při níž bylo vyměněno 17 sodíkových výbojek o výkonu 150 W, 3 tlumivky a 3 zapalovače. Na této komunikaci jsou světelná místa umístěna ve středovém pásu, vozidla údržby proto při práci pojížděla v levém rychlostním pruhu, tudíž se prováděná údržba bez signalizačního přívěsu neobešla.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies