THMP nakoupila elektřinu a plyn pro veřejné osvětlení

V návaznosti na získání licence ERÚ pro obchod s elektřinou a plynem zajistila městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) nákup potřebných energií pro veřejné osvětlení v metropoli na celý letošní rok. Magistrát tak za jeho provoz zaplatí maximálně zastropované ceny. Odhadovaná cena transakce se pohybuje okolo 420 milionů korun. Energie THMP nakoupila od Pražské energetiky a Pražské plynárenské.

 

„Jako správce největší sítě veřejného osvětlení v ČR jsme se tímto krokem postarali také o elektřinu a plyn na její celoroční provoz,“ uvedl předseda představenstva Tomáš Jílek. „Nákup energií poskytujeme hlavnímu městu jako komplexní službu. Jako registrovaný obchodník budeme navíc schopni optimálně balancovat mezi spotovými a zafixovanými cenami, a tím pádem nakupovat energie co nejvýhodněji i do budoucna,“ dodal Tomáš Jílek.

 

Pražská soustava veřejného osvětlení zahrnuje více než 145 tisíc zařízení. Lampy se sodíkovými výbojkami či LED světelnými zdroji spotřebují po celé metropoli společně zhruba 54 GW elektrické energie za rok, plynové lampy pak dalších 6 GW energií.

 

Podle ředitele úseku obnovitelných energií THMP Michala Fišera hlavní město Praha za balíček energií pro veřejné osvětlení zaplatí maximálně zastropovanou cenu, tzn. 5000 Kč za jednu MWh elektřiny bez DPH a 2500 Kč za jednu MWh plynu bez DPH. „Kontrakt na nákup energií je postaven tak, že v případě příznivého vývoje cen na trhu s energiemi v průběhu roku může THMP dodavatele na komoditu přesoutěžit a získat pro hlavní město ještě lepší podmínky,“ uvedl Michal Fišer.

 

Joomla SEF URLs by Artio