Smart City Expo World Congres Barcelona 2018

 

Naše společnost se v rámci expozice hlavního města Prahy na nejvýznamnějším světovém městském veletrhu prezentovala jako správce VO v Praze. Veletrh se konal ve dnech 13. - 15. listopadu a osobně se ho zúčastnili předseda představenstva Tomáš Jílek a technický ředitel Pavel Sněhota.

Pilířem barcelonského veletrhu je implementace Smart Cities technologií, které v souvislosti s pražským VO nabízí mnohé příležitosti. K těm nejzajímavějším, nejen z pohledu komfortu a bezpečnosti obyvatel, jistě patří 100% kontrola a řízení na úrovni zapínacích míst, možnost řízení hladiny osvětlení ve vztahu k okolním podmínkám či událostem (plánované společenské akce, anti-panická opatření, krizové situace) nebo automatická diagnostika poruch světelných a zapínacích míst.

Důkazem, že „chytrá“ řešení nejsou pro Prahu neznámou veličinou, byl nástin plánovaných pilotních projektů smartifikace veřejného osvětlení v Praze, jako například osazení LED svítidel senzory pro sběr dat v Karlíně, plánovaný projekt smartifikace spínání řízení a regulace jednotlivých svítidel a také projekt smartifikace spínacích míst ovládajících skupiny svítidel.

Nedílnou součástí pražské expozice byla jistě i funkční maketa historické lampy v typické zelené barvě, kterou vám rádi představíme v některém z dalších příspěvků.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím