Praha oslaví Mezinárodní den světla v červené

Magistrát hlavního města Prahy se rozhodl připojit ke světovým oslavám  Mezinárodního dne světla. Ve spolupráci s laserovým  centrem ELI Beamlines a společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve své správě mimo veřejného osvětlení i osvětlení pražských památek a objektů, se Petřínská rozhledna večer 16. května  rozzáří červeně.

16. květen byl vyhlášen organizací UNESCO v roce 2017 Mezinárodním dnem světla  „Day of Light“. Jeho cílem je připomenout široké veřejnosti nezastupitelnou úlohu světla, kterou  hraje dnes  v mnoha oblastech. 

Tento den připomíná  výročí  vůbec prvního rozsvícení laseru na světě jeho konstruktérem Američanem Theodorem Maimanem 16. května 1960. V historii laseru, který je dokonalým příkladem toho, jak vědecký objev může celé společnosti přinést revoluční výhody, hráli čeští vědci vždy významnou roli. Po USA a Sovětském svazu jsme byli třetí zemí, která měla vlastní laser už v roce 1962. Při příležitosti Mezinárodního dne světla, který bude oslavou světla a všech jeho možností užití včetně umění a kultury, proběhnou opět zajímavé akce v mnoha zemích po celém světě

,,Celá naše společnost světlem doslova žije. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli alespoň symbolicky také připojit k této akci a slavnostně červeně  nasvítíme Petřínskou rozhlednu. Nové dynamické LED osvětlení ještě toto nasvícení umocní,“ dodává Tomáš Novotný, místopředseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

 

 

 

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím